Dekoratīvs elements

VISBIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

naclidot.lv logotips

Kad var notikt gaisa balona lidojums?

Lidot ar gaisa balonu ir iespējams visos gadalaikos. Lidojums var notikt līdz ar saullēktu un pirms saulrieta. Vējš dienas laikā nav piemērots drošam lidojumam.

No kurienes startē un kur nolaižas gaisa balons?

Gaisa balona startam un finišam ir piemērota jebkura pietiekoši liela pļava vai laukums. Gaisa balons lido pa vējam un neatgriežas uz savu starta vietu. Nolaišanās pļavu pilots izraugās lidojuma laikā.

Cik ilgs ir lidojums?

Pats lidojums ilgst vismaz 1 stundu. Viss pasākums, kas ietver vēja virziena un stipruma mērīšanu, starta pļavas piemeklēšanu, sagatavošanos lidojumam, pašu lidojumu, gaisa balona savākšanu pēc lidojuma, finiša ceremoniju un atgriešanos uz satikšanās vietu aizņem aptuveni 4 stundas.

Kur notiek lidojumi?

Visbiežāk lidojam Siguldas novadā, bet lidojumi var notikt visā Latvijas teritorijā, izņemot Rīgu un vietas, kur ir noteikti gaisa balonu lidojumu ierobežojumi (pierobeža, lidostu tuvumā, u.c.).

Cik cilvēki var piedalīties lidojumā?

Cilvēku skaits, kuri vienlaicīgi var piedalīties lidojumā, ir atkarīgs no āra temperatūras un lidotāju kopējā svara. Parasti lidojumā var piedalīties pilots un 2-3 lidotāji. Īpaši vienojoties, ir iespējams noorganizēt lidojumu arī lielākai cilvēku grupai ar vairākiem gaisa baloniem.

Kurš var piedalīties lidojumā un vai tas ir ekstrēmi?

Uz lidojumu vislabāk ir ģērbties kā uz vieglu pārgājienu dabā. Garās biksēs, ciešos apavos (augstpapēžu apavi nav atļauti), vēlams kādu cepurīti, jo gāzes deglis tomēr nedaudz silda. Paceļoties lidojumā gaisa temperatūra nesamazināsies, jo parasti gaisa balona lidojums notiek 100 līdz 500 metru augstumā. Tikai īpašu vēja virzienu iespaidā (lai aizlidotu uz labāku nosēšanās vietu) gaisa balons var pacelties līdz 1000 metru augstumam.

Kā ģērbties uz lidojumu un cik augstu lidojam?

Parasti cilvēki uzskata, ka lidojums ar gaisa balonu ir ekstrēms un bailīgs pasākums. Patiesībā tā tas nav. Lidojums noris mierīgi, bez rāvieniem, šūpošanas, vibrācijām un vēja “svilpošanas” gar ausīm. Vienīgais troksnis, kas pārtrauc gaisa mieru un klusumu ir gāzes degļa šņākoņa. Tādēļ lidojums gaisa balonā ir piemērots pilnīgi visu vecumu cilvēkiem. Lidojumā var piedalīties arī bērni. Vienīgi mēs rekomendējam lidojumus bērniem, kuri ir vecāki par 7 gadiem un vismaz 120 cm augumā, lai spētu redzēt pāri lidgroza malai. Lidojums arī ir piemērots veids kā pārvarēt bailes no augstuma. Lidojums nebūs piemērots grūtniecēm. Ja ir šaubas par sava veselības stāvokļa piemērotību lidošanai, aicinām konsultēties ar savu ārstu.

Vai “līdzjutēji” lidojumu var vērot no malas?

Gaisa balona lidojuma process ir interesants gan pašiem lidotājiem, gan līdzi atbraukušajiem “līdzjutējiem”. Visi var piedalīties balona sagatavošanā lidojumam, sekot līdzi komandai pa zemi, sagaidīt balonu piezemējoties, palīdzēt to savākt un pēc tam visu kārtīgi nosvinēt.

Zvani, raksti,
sūti pasta balodi…
…un LIDO!

27 778 849

martins.brigis@gmail.com

Siguldas novads, Latvija